Koolitused

Psühhoteraapia keskus Heaolu pakub erinevas formaadis, erinevatel teemadel, nii noorematele kui vanematele sihtgruppidele koolitusi. Koolitused on  suuremal või vähemal määral on seotud teadmiste ja oskuste arendamisega, kuidas ennetada või lahendada vaimse tervise probleeme.

Näiteks, miks inimesed läbipõlevad; vanemaks olemine ja laste kasvatus; paremad suhtlemisoskused ning koostöö oskuste arendamine.  Meie käest saab kokkuleppel tellida vastavalt enda soovile teemakoolitusi, mille sihtrühmaks on töökollektiividlapsevanemad, õpilased, õpetajad. Pakume individuaalseid lahendusi vastavalt soovile ning ka formaat-koolitusi näiteks psühholoogia kursus, loovteraapia tunnid, loengusari lastevanemate kool jpm.

Huvi korral kirjuta maria@heaolu.ee ja lepime teile sobivalt teema ja formaadi kokku!


22. august 2019 toimub noortele MINDFULNESS töötuba

Teadvelolek (mindfulness, ärksameelsus, ärksus) hõlmab endas hetkest teadlik olemist oma keha-meele protsessides ning hinnangute ja reaktsioonide vaba olemist loomaks eesmärgistatud sidet mis tahes eluoludega.

Läbi lihtsate juhendatud mõtteharjutuste on Sul võimalik õppida saama paremat kontakti iseenda mõtete ja tunnetega ning keskenduma käesolevale hetkele. Sul on võimalik õppida oskust olla teadlik oma mõtetest, tunnetest, füüsilistest aistingutest ja tegevustest käesoleval hetkel, ilma hukkamõistu ja 

 

kriitikata iseenda ning teiste vastu.

Omandatud harjutuste igapäevane praktiseerimine aitab saavutada paremat sisemist tasakaalu, maandada ärevust, stressi ja suurendada rahulolutunnet.

Seminar on pühendatud protsessidele, läbi mille saame me alandada enda stressi taset, vähendada rahutust ja kergestiärritatavust ning samal ajal toetada rahumeelsuse, teadlikkuse, emotsionaalse tasakaalukuse, uudishimu ja empaatia kultiveerimises.

Selline vaimne treening võib muuta ajuaktiivsuse mustreid nii, et tugevnevad empaatia, kaastunne, optimism ja heaolutunne, enesejuhtimise oskus, vähenevad pingeseisundist tulenev sagedane meeleolulangus, väsimus, unetus või unisus, ärevus. Osalejate elukvaliteet paraneb.
Seminari viib läbi psühholoog Maria Kanter, kes on lõpetanud Tallinna ülikooli psühholoogia eriala magistratuuri ning täiendanud end mitme erineva teraapiasuuna täiendõppega, milleks üks neist on teadveloleku (mindfulness) tehnikad.

Ootame osalema vanuses 9-18 aastaseid noori. Tule üksi või võta sõber kampa!

Osalustasu on 30 eurot.
Registreerimiseks saada enda osalemise soov e-mailile maria@heaolu.ee või lingi kaudu: https://www.surveymonkey.com/r/3FQZYT2

Registreeruda saab kuni kohti jätkub!

 

Lastevanemate kool,

kus saadakse vanemlike oskustega seotud praktilisi tarkusi laste mõistmiseks ja nendega paremaks toimetulekuks. Eesmärk on suurendada vanema ja lapse koostööd ja usaldussuhet. Laps on justkui vanema peegel – ta jäljendab vanema käitumist ja sellest saab tema elu osa. Oskusi, mida on vaja lapse kasvatamisel ja tema eest hoolitsemisel, saab ja peabki õppima.  Iga pere on eriline ning ei ole olemas ühte ja ainsat vanemaks olemise viisi. Küll aga on olemas põhimõtted, mida järgides saame toetada lapse kasvamist iseseisvaks ja enesekindlaks inimeseks. Uuringud kinnitavad, et autoriteetne vanemlus on tõhusam kui autoritaarne. Me tahame, et meie lapsed kuulaksid, austaksid ja usaldaksid, mitte ei kardaks meid. Tahame olla toetavad, kuid mitte liigselt sekkuvad. Kuidas leida hea tasakaal?Üks põhimõte aitab tulla toime erinevas vanuses esilekerkivate väljakutsetega – olla toetav ja nõudlik. Selles peitubki autoriteetse vanemluse iva. Kõik ikka selleks, et veel rohkem nautida vanemaks kasvamise protsessi ja nende väikeste inimeste seltskonda.