Maria on lõpetanud psühholoogia eriala Tallinna Ülikooli bakalaureuse õppes ning magistriõppes nõustamise psühholoogia suunal. Täiendanud end noorukite sõltuvus-, tervise-, ja riskikäitumise, vägivalla vähendamise, grupiprotsesside, psühhosotsiaalse töö laste ja noorukitega, laste psühhopatoloogia teemadel, jpm.

Maria on tegelenud nõustamisega ligi 10 aastat ning kokku puutunud erinevate teaduslikult tõestatud tõhusate psühhoteraapia vormidega nagu näiteks on läbinud kognitiiv-käitumisteraapia aastase algkoolituse, mille tehnikad on eriti tõhus ärevuse, depressiooni ravis. Samuti omandanud mindfulness tehnika (läbinud 8- nädalase praktilise teadveloleku koolituse ning teadveloleku baaskoolituse), omananud läbi praktika mängu-, liiva-, leina- psühhodraamateraapia võtteid ning enesehinnangu treening COMET (competitive memory training) tehnika. 

Maria on omandanud loovteraapia võtted Helen Tartes-Babkina juhendamisel. Kunstiteraapia pakub mitmesuguseid võimalusi laste kognitiivse, emotsionaalse ja sotsiaalse arengu toetamiseks. Tegeletakse spetsiifilise vaimse, füüsilise, emotsionaalse või käitumusliku funktsiooni arendamise, toetamise, taastamisega, nt tähelepanu, peenmotoorika, liikumisvõime, kehatunnetuse arendamine, mälu säilitamine/taastamine, õppimisvõime ja üldise arengu toetamine, toimetulekuoskuste omandamise toetamine eesmärgistatud loovteraapiliste tegevustega.

Inimese vaimne tervis ja heaolu on Mariale südamelähedane teema ning täiendab end pidevalt selles valdkonnas. 

Mitmekülgne teadmiste ja meetodite rohke pagas annab suurepärase võimaluse lähtuda Sinu olemusest ning pakkuda just Sinule sobivat lähenemist.