Haldja on kogenud psühholoog, kelle professionaalne taust hõlmab tööd PERH Psühhiaatriakliinikus, kus ta on omandanud põhjalikke teadmisi ja kogemusi vaimse ja emotsionaalse heaolu valdkonnas. Samuti on ta töötanud noortega sotsiaaltöö valdkonnas, keskendudes noorte psühholoogilisele toetusele ning kriisiolukordade ennetamisele ja lahendamisele.
Haldja on koostöös teiste spetsialistidega, sh psühhiaatrite, sotsiaalpedagoogide ja terapeutidega, pakkunud mitmekesist tuge noortele ja peredele, keskendudes igapäevasele nõustamisele ja sotsiaalsete oskuste arendamisele.Haldjal töökogemus ulatub alandatud meeleolu, ärevushäirete, stressi, sõltuvuskäitumise, enesevigastamise ja enesekahjustava käitumise valdkondadesse.
Ta on aidanud noortel toime tulla suhtlemisraskustega eakaaslastega, lahendada peresuhete probleeme ning käsitleda seksuaalsuse ja traumadega seotud küsimusi. Tema lähenemine on teaduspõhine ja põhineb kliendi individuaalsete probleemide sügaval mõistmisel, mille kaudu pakub ta sihipäraseid, tõhusaid ja praktilisi lahendusi vaimse ja emotsionaalse heaolu taastamiseks.
Haldjal on psühholoogia bakalaureusekraad Tartu Ülikooli Sotsiaalteaduste Instituudist, kus ta on omandanud laialdased teadmised psühholoogia teooriatest ja praktikatest. Hetkel on ta lõpetamas magistriõpinguid Tallinna Ülikoolis, spetsialiseerudes nõustamis- ja kliinilisele psühholoogiale, et veelgi süvendada oma teadmisi ja oskusi. Lisaks on Haldja läbinud täiendkoolitusi, sealhulgas laste ja noorte seksuaalkäitumise erialase koolituse, mis võimaldab tal pakkuda professionaalset tuge keerulistes ja delikaatsetes valdkondades.
Haldja töö eesmärk on aidata noortel ja peredel saavutada vaimset tasakaalu ning arendada oskusi, mis toetavad igapäevast toimetulekut, eluraskuste lahendamist ja tervislike suhteid. Tema psühholoogiline praktika keskendub kliendi unikaalsusele, pakkudes personaalset lähenemist ning aidates neil luua vaimset ja emotsionaalset heaolu toetavaid lahendusi.
Milliste muredega Haldja poole pöörduda?
Alanenud meeleolu ja depressioon, ärevus ja ärevushäired, stress ja vaimne kurnatus, sõltuvuskäitumine, enesevigastamine ja ennast kahjustav käitumine, suhtlemisraskused eakaaslastega ja sotsiaalsete oskuste arendamine, suhtemured peres ja pereliikmete vahel, seksuaalsusega seotud küsimused ja mured, traumad ja traumajärgne nõustamine, kriisiolukorrad ja kriisinõustamine, enesehinnang ja enesekehtestamise probleemid, emotsionaalsed raskused ja toimetulek keerulistes olukordades, keerulised elusündmused (nt vanemate lahutus, koolikiusamine, pereliikme kaotus jne).
E-nõustaja poole võib pöörduda erinevate murede ja probleemidega. E-nõustamine võimaldab teil saada kasvatuslikku tuge ja nõustamist mugavalt oma kodus või asukohast, kus teil on juurdepääs internetile.
E-nõustaja saab teid toetada, jagada teadmisi ja pakkuda praktilisi lahendusi erinevate väljakutsete lahendamisel, aidates teil luua tervislikumat ja toetavamat suhet iseenda ja teistega ning toetada paremat toimetulekut.
Siin on mõned olukorrad, kus võib kaaluda e-nõustaja abi otsimist:
Emotsionaalsed väljakutsed
Kui teil on mure oma emotsionaalse heaolu või vaimse tervisega, nagu ärevus, depressioon, stress või enesehinnanguga seotud väljakutsed, võib e-nõustamine olla kasulik. E-nõustaja saab teid toetada ja juhendada nende probleemidega tegelemisel.
Suhteprobleemid
Kui teil on raskusi suhetes partneri, perekonna või sõpradega, võib e-nõustaja aidata teil suhtlemisoskusi arendada, konflikte lahendada ja suhteid tugevdada. E-nõustamine võib olla kasulik ka siis, kui teie partner või perekonnaliige viibib teiega eraldi asukohtades.
Stressi ja elumuutused
Elumuutused või stressirohked perioodid nagu töökoha vahetus, lahutus, rasedus, kolimine või lein võivad tekitada emotsionaalset koormust. E-nõustaja saab pakkuda tuge ja praktilisi strateegiaid nende muutustega toimetulekuks ning stressitaseme vähendamiseks.
Eneseareng ja isiklik kasv
Kui soovite töötada oma enesearengu ja isiklike eesmärkide saavutamise kallal, võib e-nõustaja olla abiks. Nad saavad pakkuda teile juhendamist, motivatsiooni ja praktilisi nõuandeid, et liikuda edasi oma arenguteel.
Vanemluse teemad
e-nõustaja võib olla abiks ka kasvatuslike teemade ja väljakutsete korral. Kui soovite tugevdada oma vanemlikke oskusi, näiteks suhtlemisoskusi, piire seadmist, järjepidevust või enesekindlust kasvatamisel, käitumuslike murede paremat lahendamist, võib e-nõustaja pakkuda teile juhendamist ja praktilisi näpunäiteid vanemluse parandamiseks.