Täiskasvanule

Psühholoogi juurde võib pöörduda mitmesuguste raskustega seotud olukordades. Psühholoog on spetsialist, kes on koolitatud inimese vaimse tervise valdkonnas ning aitab inimesel mõista, lahendada ja toime tulla erinevate väljakutsetega. Pöördumine psühholoogi poole varakult võib olla oluline samm teie vaimse tervise ja heaolu tagamisel. Psühholoogi poole pöördumine varakult võib aidata teil säilitada ja parandada oma vaimset tervist ning elukvaliteeti. Ärge kartke otsida spetsialisti nõui, kui märkate esimesi märke või tunnete, et teil võib vaimse tervisega seotud küsimustes abi vaja minna.

Siin on mõned olulised põhjused, miks võiksite psühholoogi abi otsida pigem varem kui hiljem:

  • Ennetamine: Varajane sekkumine võib aidata ära hoida väiksemate probleemide eskaleerumist suuremateks. Psühholoog võib aidata tuvastada ja lahendada varajasi märke ning õpetada tõhusaid toimetulekuoskusi.
  • Kiiremad tulemused: Mida varem hakkate psühholoogiliste probleemidega tegelema, seda kiiremini võite oodata positiivseid muutusi oma enesetundes ja käitumises.
  • Tervise säilitamine: Psühholoogiline heaolu on oluline osa üldisest tervisest. Varajane sekkumine võib aidata vältida stressi, ärevuse ja depressiooni pikaajalist mõju teie elule.
  • Tõhusamad toimetulekumehhanismid: Psühholoog saab aidata teil õppida tõhusaid toimetulekumehhanisme, mis aitavad teil paremini hakkama saada igapäevaste stressorite ja raskustega.
  • Eneseareng: Psühholoogiline tugi võib aidata teil paremini mõista enda vajadusi, eesmärke ja soove ning aidata teil töötada oma isikliku arengu suunas.
  • Suhted: Psühholoogiline abi võib aidata teie suhetel olla tervemad ja tasakaalukamad, olgu need siis perekonna-, sõprade- või töösuhted.
  • Enesehinnang: Psühholoog saab aidata teil tugevdada oma enesehinnangut ja enesekindlust, mis võib positiivselt mõjutada kõiki eluvaldkondi.
  • Profülaktika: Varakult pöördudes võite õppida ennetavaid meetmeid, et vältida tulevikus probleemide teket.

Siin on mõned näited vaimse tervisega seotud raskuskohtadest, millega võiks kaaluda psühholoogi poole pöördumist

Emotsionaalsed väljakutsed

Näiteks ärevushäired (nagu generaliseerunud ärevushäire, paanikahäire, sotsiaalne ärevushäire), depressioon, bipolaarne häire või traumaatiline stressihäire. Psühholoog aitab klientidel mõista nende häirete tagamaid, leida sobivaid ravistrateegiaid ja õppida toime tulema sümptomitega.

Suhteprobleemid

Kui inimene kogeb raskusi suhetes, nagu partnerlussuhted, perekonfliktid, sõprussuhete raskused või probleemid tööalastes suhetes, võib psühholoog pakkuda nõuandeid ja suhtlemisoskuste arendamist, et parandada suhteid ja lahendada konflikte.

Enesehinnangu ja enesearengu küsimused

Kui inimene kogeb madalat enesehinnangut, ebakindlust, raskusi eneseaktsepteerimisega või soovib töötada oma enesearengu ja isikliku kasvu kallal, võib psühholoog aidata inimesel mõista enda tugevusi, töötada läbi takistusi ja leida strateegiaid enesekindluse suurendamiseks.

Käitumuslikud mured

Kui inimene seisab silmitsi käitumuslike muredega, nagu sõltuvusprobleemid, söömishäired, unehäired, käitumuslikud sõltuvused või viha ja impulsiivsusega seotud probleemid, võib psühholoog aidata klientidel mõista nende probleemide tagamaid ning töötada välja sobivaid sekkumisstrateegiaid.

Erinevas formaadis, erinevatel teemadel, nii noorematele kui vanematele sihtgruppidele koolitused. Koolitused on  suuremal või vähemal määral on seotud teadmiste ja oskuste arendamisega, kuidas ennetada või lahendada vaimse tervise probleeme

Psühholoog aitab lahendada mitmesuguseid väljakutseid, sealhulgas vaimse tervise probleeme, emotsionaalseid raskusi, stressi, suhteprobleeme, enesehinnangu probleeme, käitumisprobleeme ja palju muud. Oluline on märkida, et psühholoogi poole võib pöörduda igasuguse raskusastmega probleemide korral - alates lühiajalistest muredest kuni krooniliste või keerukate probleemideni.

Psühholoogiline abi võib aidata inimestel:

  • Mõista enda emotsioone, mõtteid ja käitumismustreid
  • Lahendada konkreetsed probleemid ja väljakutsed
  • Parandada vaimset heaolu ja enesehinnangut
  • Arendada tervislikke suhteid ja suhtlemisoskusi
  • Õppida stressijuhtimise ja lõõgastumise tehnikaid
  • Töötada läbi mineviku traumad või leina
  • Arendada enesearengut ja isiklikku kasvu

On oluline märkida, et psühholoogilise abi otsimine ei ole nõrkus, vaid hoopis märk julgusest ja soovist paremaks saada. Psühholoog on professionaalne toetaja, kes pakub turvalist ja konfidentsiaalset keskkonda, kus inimene saab avameelselt rääkida oma probleemidest ning töötada koos spetsialistiga, et leida sobivad lahendused ja arendada eneseteadlikkust.

Täiskasvanute nõustajad

Broneeri aeg veebikohtumiseks või tule kohapeale vastuvõtule

Sigrid Salundo

Sigrid Salundo tegeleb täiskasvanutega teemadel: meeleolu- ja ärevushäired, enesevigastamine, suitsiid, identiteet,  isiksusehäired.

Loe edasi
Broneeri aeg
60 min

Airi Kivi

Airi Kivi tegeleb täiskasvanutega, lähtudes nende peretaustast, kasvatusviisidest, käitumismustritest ja uskumustest, mis tulenevad lapsepõlvest.

Loe edasi
Broneeri aeg
90 min